Organizovan "Dan otvorenih vrata" u Belocrkvanskoj gimnaziji i ekonomskoj školi 22.Maj

Proteklih mesec dana profesori i učenici Belocrkvanske gimnazije i ekonomske škole obilazili su osnovne škole na teritoriji opštine Bela Crkva i prezentovali način i uslove školovanja u ovoj elitnoj ustanovi. Po već ustaljenoj tradiciji Belocrkvanska gimnazija i ekonomska škola otvorila je širom vrata za sve zainteresovane učenike, buduće srednjoškolce, koji žele da se pobliže upoznaju o uslovima rada i programu obrazovanja u ovoj srednjoškolskoj ustanovi.Gimnazija i ekonomska škola u Beloj Crkvi opremljena je savremenim računarima, kao i ostalom tehnikom potrebnom za izvođenje nastave. Svi kabineti i učionice opremljeni su multimedijalno što omogućava učenicima kvalitetnu i zanimljivu nastavu. Ekonomska škola postoji od 2004 godine sa jednim obrazovnim profilom ekonomski tehničar u četvorogodišnjem trajanju. Učenici koji se odluče za smer ekonomski tehničar stiču znanja i veštine koje im omogućavaju da po završteku školovanja obavljaju knjigovodstvene, komercijalne, računovodstvene poslove ili poslove na istraživanju tržišta. Takođe, nakon završetka srednje škole mogu nastavati školovanja na svim fakultetima društvenog smera i na srodnim Visokim strukovnim školama. Gimnazija unapređuje opšte srednje obrazovanje, usmerava na razvoj opštih kompetencija učenika, omogućava bolju pripremu za dalji nastavak školovanja, omogućava lakše uključivanje u evropski obrazovni prostor i priprema za život. Belocrkvanska gimnazija pruža najširi izbor i mogućnost upisa na fakultete i više škole. Ove godine planom upisa predviđen je upis jednog odeljenje ekonomskog tehničara sa 30 učenika i jedno gimanizijsko odeljenje, takođe sa 30 učenika.

Objavljeno: 17. Jun 2019.


Morate biti ulogavi da biste ostavili komentar Ulogujte se
;