Legat Nikole Davida u belocrkvanskog gimnaziji i ekonomskoj školi

Nikola David radi kao asistent na Univerzitetu Eslingen u Nemačkoj, na predmetu Glas, tehnika razvoja glasova i ličnosti, a takođe i kao kantor u Minhenu i Štutgartu. Kao operski pevač (tenor) nastupao je na scenama širom sveta (u Švajcarskoj, Norveškoj, Izraelu, Bugarskoj, Francuskoj, Mađarskoj, Poljskoj, Kubi...). Ipak, nikako ne zaboravlja rodnu Belu Crkvu, u kojoj svake godine organizuje solistički koncert, nastupa sa gradskim horom „Bella Musica“ i zainteresovano prati kulturna dešavanja u gradu.Oktobra prošle godine, kada je u svečanoj sali Gimnazije obeležavana tristogodišnjica od osnivanja grada (15. 10. 2017), gospodin David je bio jedan od učesnika programa. Tada se iskreno oduševio prefinjenim izgledom sale i akademskom atmosferom koja je vladala. Stoga je procenio da bi ustanova poput naše škole, baš u tom i takvom prostoru, trebalo da ima još jedan rekvizit koji će oplemeniti prostor još više – koncertni klavir, koji je on nameravao da kupi školi.Godinu dana od početne ideje, obećanje g. Davida je realizovano. Jedan crni, polukoncertni klavir Hoffman Mignor od 5. decembra ove, 2018. godine, našao je svoje mesto u svečanoj sali. I do sada je ovaj prostor bio namenjen za kulturne i edukativne sadržaje, kao što su predavanja, priredbe, izložbe. Ovaj poklon nas motiviše da nastavimo i dalje sa kvalitetnim radom i ulaganjem u razvijanje ličnosti učenika.Kolektiv Belocrkvanske gimnazije i ekonomske škole se najsrdačnije zahvaljuje Nikoli Davidu na ovom plemenitom gestu.

Objavljeno: 11. Dec 2018.


Morate biti ulogavi da biste ostavili komentar Ulogujte se
;